ظهر بخیر، مهمان ظهر

آخرین فعالیت

انجمن » مباحث آزاد و تفریحی » بحث های عمومی و سرگرمی
جستجو | فایل های تاپیک (5)
  آخرین کتابی که خوندی اسم و اسم نویسنده شو بگو
<< 1 2 3 4 >>
(1402/9/25 , 09:07)[#]
?زیبای وحشی ? ?زیبای وحشی ? 
انتقام قادسيه را خواهیم گرفت
نام: ازدواج رسول الله
امهات المومنین
(زنان پیامبر)

نویسنده: امیرحسین خنجی

#زنان_پیامبر
ازدواجهای پیامبر
(1403/1/29 , 09:59)[#]
 آگرین 
خداحافظ شهر من
الکساندرا ریپلی نویسنده کتاب بر باد رفته
(1403/1/30 , 09:52)[#]
 تریاق 
اوتیسم در هفت آینه
#پور اعتماد
(1403/1/30 , 10:09)[#]
 آگرین 
سبز یا خاکستری ناهید گلکار
(1403/2/6 , 20:56)[#]
M̶аяshаll27 M̶аяshаll27 
بگو کجای این شهری...
خیلی وفته هیچی نخوندم
(1403/2/6 , 22:47)[#]
#کتاب_مسیر پیامبری

نویسنده استاد صديقه وثقمی (متاسفانه ایشان اول فروردين امسال به زندان رژیم ملاها در حبس کشیده شدند.

صديقه وثقمی سواد مذهبی (دکترای الهه آیی دارد.
خواندن اين کتاب ارزشمند واجب است نه مستحب #فتوای زیبای وحشی
(1403/2/6 , 22:49)[#]
#کتاب خاطرات حاج سیاح
میرزا محمد علی محلاتی ملقب به حاج سیاح
کتاب مسیر پیامبری را تازه تموم کردم امروز این کتاب و برای مطالعه انتخاب کردم

(1403/2/8 , 10:18)[#]
 آگرین 
عایشه بعد از پیامبر
کورت فیشلر
کتاب جذابیه
و نشون میده ُمه المئمنین زمان خودش یکی از دانشمندان بوده اگه اجازه میدادن
(1403/2/8 , 16:17)[#]
آگرین, درود بانو شیرین

این کتاب و منم خوندم واقعا خواندن این کتاب برای اسلامگرایان به ویژه زنان واجب است نه مستحب

دقیقا در این کتاب عایشه به نبوت محمد شک میکنه و زمانی که سوره احزاب آیه 50 مثلا نازل میشه عایشه به کنایه به محمد ميگه که در عجبم که الله مدام در مورد تمایلات جنسی تو آیه نازل میکنه در ضمن شان نزول همین آیه هم همین روایت عایشه ثبت شده.در این کتاب به جنگ جمل اشاره ميشه.
مختصر بگم این کتاب عالیه

ویرایش شد ?زیبای وحشی ? (1403/2/8 , 16:24) [1]
(1403/2/8 , 19:49)[#]
 آگرین 
# ?زیبای وحشی ? (27.04.2024 / 11:47)
آگرین, درود بانو شیرین

این کتاب و منم خوندم واقعا خواندن این کتاب برای اسلامگرایان به ویژه زنان واجب است نه مستحب

دقیقا در این کتاب عایشه به نبوت محمد شک میکنه و زمانی که سوره احزا
سلام آقا آریای عزیز ممنونم
همینطوره
من زیاد خودمو درگیر بحثای دینی نمیکنم ولی این کتاب خیلی جذاب
شاید اگه حضرت عایشه سواد داشت و اجازه این کار رو داشت بیشک یکی از دانشمندان و افراد سیاسی زمان خودش میشد این کتاب به دور از نگرش های مذهبی و بدور از قوم و فرقه به دست یه مسیحی نوشته شده.....
هرچند تو قسمتای از کتاب مرحوم ضبیحالله منصوری که کتاب رو ترجمه کرده برای فهم بیشتر میگه
این روایات از زبان اهل تسنن یا تشیع هست
در کل من ازش خوشم اومد
(1403/2/8 , 22:25)[#]
آگرین, ببین بانو شیرین از اینکه عایشه دختری باهوش بود عین شوهرش محمد هیچ شکی نیست اما هیچ مدرکی برای بیسوادی محمد و عایشه و... در تاریخ عرب ثبت نشده الا ادعای خود پیامبر اسلام که من و دوستانم با تحقیقاتمون این ادعای مضحک را با سند و مدرک رد کردیم.من برای اثبات این ادعا مدارک لازم در دسترس دارم.
و اما در مورد جذابیت خواندن کتب تاریخی و عقیدتی و روایتی صدر اسلام برای من خیلی جالبه که 99% داستانها و روایتهایی که پای منبر به گوش ما خواندندبیشک تقیه و دروغ بود.فقط باید قرآن و تاریخ اسلام و فقه اسلامی را خواند تا متوجه تناقضات وحشتناک شنیده های ما پای منبر تا اصل کتب اسلامگرایان بیشتر در شیعیان پی برد.

در ضمن یکی از روایتهایی که برای شان نزول آیه50سوره احزاب ثبت شده همین روایت شک عایشه به نبوت محمد است

اینم لینک شان نزول آیه 50 سوره احزاب کامل بخوانید

https://wiki.ahlolbait.com/%D8 ... D8%A8

#پیشنهاد میکنم مسیر پیامبری هم نوشته دکتر صديقه وسقمی و بخوانید اون کتاب دقیقا مکمل همین کتاب است برای فهم بیشتر نبوت در تمام ادیان. دقیقا بانو وسقمی ادعای ذکریای رازی فیلسوف و حکیم و طبیب و.. ایرانی را با استدلالهای منطقی و عقلانی و رجوع به تفسیر قرآن و تسلط بر علم رجال ثابت میکند.بانو وثقمی پارسال در کتابش نبت را رد کرد من در سال 96 تمام منابع و مدارک رد نبوت هم دارم هر کس که مدعی نبوت باشه حاضر به مناظره هستم
فایل:
نمایش عکس
(168.74 кб.)
دانلود ها: 2 بار

ویرایش شد ?زیبای وحشی ? (1403/2/8 , 22:49) [3]
(1403/2/9 , 10:06)[#]
 آگرین 
# ?زیبای وحشی ? (27.04.2024 / 17:55)
آگرین, ببین بانو شیرین از اینکه عایشه دختری باهوش بود عین شوهرش محمد هیچ شکی نیست اما هیچ مدرکی برای بیسوادی محمد و عایشه و... در تاریخ عرب ثبت نشده الا ادعای خود پیامبر اسلام که من و دوستانم با تحقی
ممنونم چشم حتما میخونمش
(1403/2/9 , 10:08)[#]
 آگرین 
# ?زیبای وحشی ? (27.04.2024 / 17:55)
آگرین, ببین بانو شیرین از اینکه عایشه دختری باهوش بود عین شوهرش محمد هیچ شکی نیست اما هیچ مدرکی برای بیسوادی محمد و عایشه و... در تاریخ عرب ثبت نشده الا ادعای خود پیامبر اسلام که من و دوستانم با تحقی
منظورم از بیسوادی جاهلیته
جاهلیتی که اجازه شکوفایی به دخترا نمیداده
وگرنه طبق کتب ابوبکر برای دخترش معلم داشته و عین پسرش اون هم تا حدی سواد داشته....
(1403/2/9 , 15:10)[#]
آگرین, درسته

کاملا درست گفتید در مورد خانه نشینی زنان و دختران و جلوگیری از سواد آموزی آنها و حتی توهین به شان و شعور انسان(زن) در اسلام کلی آیه و سوره از قرآن و روایتهای متواتر و صحیح داریم.
با عرض پوزش از شما و دیگر بانوان ایرانی و اسلامگرای گروه باید عرض کنم که دفاع زنان از اسلام مانند دفاع گوسفندان از عید قربان است.این یعنی اسلام هیچ حق و حقوق انسانی برای زن قایل نشده است.

البته من منظورم رد ادعای بیسوادی محمد بود نه عایشه در زمان اسلام دختران حق خواندن و نوشتن نداشتن تا همین 100 سال پیش هم در ایران همین حکم اسلامی اجرا میشد

ویرایش شد ?زیبای وحشی ? (1403/2/9 , 15:36) [1]
(1403/2/10 , 10:25)[#]
 آگرین 
# ?زیبای وحشی ? (28.04.2024 / 10:40)
آگرین, درسته

کاملا درست گفتید در مورد خانه نشینی زنان و دختران و جلوگیری از سواد آموزی آنها و حتی توهین به شان و شعور انسان(زن) در اسلام کلی آیه و سوره از قرآن و روایتهای متواتر و صحیح داریم.
همینطوره.....
ولی کسایی هم بودن که برخلاف این عمل میکردن
یکی از کسایی که باعث شد عمر صیغه رو حروم بدونه عایشه و یکی دوتا دیگه از زنان پیامبر بود..
این تو اهل تسنن هنوزم اجرا میشه
چی بگم دیگه تا بوده همین بوده
تو قوانین ایران هم همینطوره
برای شهادت دادن دو زن برابر یه مرد هرچند تو خیلی از مسائل شهادت زنان رو اصلا نمیپذیرن
تو بحث دیه هم همینطور
(1403/2/10 , 16:18)[#]
# آگرین (29.04.2024 / 05:55)
همینطوره.....
یکی از کسایی که باعث شد عمر صیغه رو حروم بدونه عایشه و یکی دوتا دیگه از زنان پیامبر بود..
چی بگم دیگه تا ب
در مورد صیغه در زمان پیامبر اسلام ابوبکر و عمر هم انجام ميشده بعدها اصحاب عمر صیغه را حرام دانستند در اهل سنت صیغه از آیه24سوره نساء سرچشمه ميگيره.الان چندین روایت صحیح از اهل سنت برای اثبات این ادعا براتون میزارم.
فایل:
نمایش عکس
(253.32 кб.)
دانلود ها: 3 بار

ویرایش شد ?زیبای وحشی ? (1403/2/10 , 16:20) [1]
(1403/2/10 , 16:22)[#]
وقال الجمهور : المراد نکاح المتعه الذی کان فی صدر الإسلام
جمهور علما( مشهور علما) گفته اند که مراد از این آیه متعه است که در صدر اسلام بوده است
منبع:تفسیر القرطبی ج ۵ ص ۱۳۰

#صیغه دراهل سنت
(1403/2/10 , 16:24)[#]
همینطوره.....
چی بگم دیگه تا ب
ابن جریج یکی از محدثان اهل سنت 90 زن از متعه داشت :

وقال محمد بن عبد الله بن عبد الحکم سمعت الشافعی یقول استمتع ابن جریج بتسعین امرأه حتى إنه کان یحتقن فی اللیل بأوقیه شیرج طلبا للجماع. سیر أعلام النبلاء ج۶/ص۳۳۳
از شافعی شنیدم که می گفت : ابن جریج با ۹۰زن متعه کرد ؛ حتی او شبها یک ظرف روغن کنجد به خود تنقیه می کرد تا بتواند نزدیکی کند !!!

#صیغه دراهل سنت
(1403/2/10 , 16:27)[#]
همینطوره.....
چی بگم دیگه تا ب
متعه (صیغه ) معاویه با سند صحیح با زنی از طائف بعد از خیبر و فتح مکه
فایل:
نمایش عکس
(119.52 кб.)
دانلود ها: 1 بار
(1403/2/10 , 16:30)[#]
همینطوره.....
چی بگم دیگه تا ب
#صیغه موقت در اهل سنت

وإلى ذلک ذهبت الإمامیه والآیه أحد أدلتهم على جواز المتعه وأیدوا استدلالهم بها بأنها فی حرف أبی فما استمعتم به منهن إلى أجل مسمى وکذلک قرأ ابن عباس وابن مسعود رضی الله تعالى عنهم والکلام فی ذلک شهیر ولا نزاع عندنا فی أنها أحلت ثم حرمت
و شیعه به همین نظر میل دارند و این آیه یکی از ادله ایشان بر جواز متعه است ؛ و استدلال خود را با این مطلب که این آیه در قرائت أبیّ و👈 ابن عباس "إلی أجل مسمی" بوده است تایید می کنند ؛ و کلام در این مطلب مشهور است

ابن عباس آیه رو اینگونه تلاوت میکرده :

فماستمتعتم به منهن 👈الی اجل مسمی فآتوهن اجورهن فریضه ...

👈. ما نیز در این مطلبی بحثی نداریم که متعه در ابتدا حلال بود سپس حرام شد .
روح المعانی ج۵/ص۵
  در کل: 77
<< 1 2 3 4 >>

فیلتر بر اساس نویسنده ی پست
دانلود تاپیک

رفتن به انجمن

New at the top
خانه
در کل : 1 عضو / 4 مهمان